Domofony

Domofony Poznań

Nasza firma działa całodobowo, ponieważ wiemy jak ważny jest stały dostęp do prądu, dlatego postanowiliśmy stać na straży dobra wszystkich, którzy tego potrzebują. Zajmujemy się między innymi montażem instalacji elektrycznych, modernizacją i remontem istniejących już instalacji elektrycznych, podłączamy płyty grzewcze, indukcyjne i inne urządzenia elektryczne, a także urządzenia alarmowe oraz montujemy rozdzielnie elektryczne. Jesteśmy specjalistami w elektryce wewnętrznej i zewnętrznej. W naszej ofercie można znaleźć również montaż domofonów Poznań. Działamy na terenie Poznania gwarantując wysoki poziom usług. Domofony są dodatkowym zabezpieczeniem przed kradzieżą. Domofony przy branie wejściowej pozwalają zweryfikować osobe, które chce wejść do budynku. Funkcja ta pomaga chronić dzieci, jeśli zostają same w domu, ale także osoby starsze.

Funkcje domofonu

Domofon pozwala na komunikację werbalną z gościem i zdalne otwarcie furtki. Jest to sytuacja wygodniejsza niż dzwonek do furtki, kiedy trzeba wyjść z domu i otworzyć furtkę kluczem. Istnieją również wideofony, które oprócz rozmowy z przybyszem oferują możliwość zobaczenia, kto stoi przed wejściem. Domofony działają na dwa różne sposoby: jeden simplex, czyli słychać albo właściciela posesji, albo osobę, która chce wejść; drugi to duplex, wtedy jest możliwe mówienie dwóch osób w jednym czasie. Instalacja domofonowa to wa urządzenia: unifon i bramofon. Te dwa urządzenia są połączone kablem lub bezprzewodowo. Unifon to słuchawka montowana w domu, natomiast bramofon to głośnik, mikrofon i dzwonek umieszczone w tak zwanej kasecie, a to wszystko montowane jest przy bramie wejściowej.

Kiedy wybieramy domofon mamy do wyboru trzy systemy sterowania. Analogowy idealnie sprawdza się w domach jednorodzinnych, gdzie wystarczy jeden unifon i jeden bramofon. przy większych ilościach liczbach urządzeń sprawdza się system cyfrowy. System cyfrowy składa się z centralki i kilku unifonów, które wyposażone są w dekodery. W tym systemie można regulować czas otwarcia zamka, długość dzwonienia lub rozmowy. Przy systemie analogowo-cyfrowym następuje połączenie dwóch systemów. Drzwi otwiera się godem, kartą zakodowaną lub magnetycznym kluczem. Montaż domofonów nie jest trudna, ale trzeba je odpowiednio zabezpieczyć i schować kable w ziemi i w ścianach. Odpowiednie schowanie kabli jest bardzo istotne, aby potencjalny złodziej nie mógł odciąć możliwości komunikacji i weryfikacji podczas pierwszej rozmowy przy wejściu.

Masz pytanie? Zadzwoń!

882 101 009