Pomiary oświetlenia

Pomiary oświetlenia

Pomiary natężenia oświetlenia istotne są w przypadku, gdy w domu lub zakładzie pracy pojawia się problem z elektroniką. Wówczas nasi eksperci na terenie Poznania pomogą Państwu usunąć usterkę. Pomiary dokonywane są też w przypadku nowych budynków, które dopiero co powstają. Natężenie oświetlenia w uproszczeniu określa ilość światła, które wysłane jest ze źródła i odbite od różnych „przeszkód”, takich jak meble czy ściana. Do dokładnego pomiaru wartości natężenia oświetlenia służy miernik nazywany luksomierzem.

Nasi eksperci posiadają nie tylko nowoczesny sprzęt, ale także wszelkie uprawnienia, niezbędne do dokonywania rzetelnych pomiarów. Z tego typu usług korzystają nie tylko osoby indywidualne, ale również przedsiębiorcy. Pracodawca bowiem ma obowiązek zapewnić oświetlenie elektryczne na terenie zakładu pracy zgodne z Polskimi Normami. Raport z pomiarów badań natężenia oświetlenia na stanowiskach pracy jest jedynym potwierdzeniem zgodności oświetlenia z Polskimi Normami. Może się on przydać pracodawcy w celach dowodowych podczas kontroli PIP.

pomiary oświetlenia poznań
pomiary oświetlenia z El-Fran

Pomiary są potrzebne

Przepisy bhp nie określają częstotliwości przeprowadzania pomiarów natężenia oświetlenia elektrycznego. Nie jest ono zaliczane do czynników szkodliwych, lecz jedynie do czynników uciążliwych. Jednakże zgodnie z rozporządzeniem ministra, pracodawca ma obowiązek przeprowadzić pomiary oświetlenia na danym stanowisku. Wszystko musi być zgodne z Polskimi Normami. Nasza firma dokonuje pomiarów na terenie Poznania i głównie zaufali nam pracodawcy czy instytucje, które chcą działać zgodnie z prawem i zapewniać swoim pracownikom, jak najlepsze warunki.

Do czynników pogarszających parametry oświetlenia należą przede wszystkim: starzenie się źródeł światła i opraw oraz zabrudzenie ścian i sufitów, co powoduje mniejsze odbicie światła. W przypadku dokonywania pomiarów i odkrycia nieprawidłowości nasi eksperci wprowadzają czynności mające na celu poprawę warunków oświetleniowych. Może to być zmiana rodzajów oświetlenia albo aranżacji miejsca pracy.

Okresowe pomiary elektryczne są obowiązkiem każdego właściciela lub zarządcy budynku i od wykonywania pomiarów nie powinno upłynąć więcej niż 5 lat. W przypadku niedotrzymania tego terminu na zarządcę mogą być nakładane kary. Warto zatem skorzystać z pomocy sprawdzonej firmy, takiej jak nasza, i uniknąć kłopotów w przyszłości.

Masz pytanie? Zadzwoń!

882 101 009