Instalacje odgromowe

Instalacje odgromowe w Poznaniu

Nasza firma działa całodobowo, ponieważ wiemy jak ważny jest stały dostęp do prądu, dlatego postanowiliśmy stać na straży dobra wszystkich, którzy tego potrzebują. Zajmujemy się między innymi montażem instalacji elektrycznych, modernizacją i remontem istniejących już instalacji elektrycznych, podłączamy płyty grzewcze, indukcyjne i inne urządzenia elektryczne, a także urządzenia alarmowe oraz montujemy rozdzielnie elektryczne. Jesteśmy specjalistami w elektryce wewnętrznej i zewnętrznej. W naszej ofercie można znaleźć również instalacje odgromowe Poznań. I choć tego typu instalacja nie jest niezbędna w “prawie budowlanym”, to jest to dodatkowe zabezpieczenie domu jak każde inne. Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i montażu skutecznych instalacji odgromowych na terenie Poznania.

Działanie instalacji odgromowej jest bardzo proste. Instalacja ma za zadanie przejąć na siebie energię wyładowania atmosferycznego (potocznie: pioruna), a następnie w bezpieczny sposób doprowadzić tą energię do ziemi. Wyładowania atmosferyczne wykazują energię o ogromnej sile, jest to spowodowane tym, że wewnątrz pioruna jest około 1500 stopni Celsjusza. Jeżeli piorun trafi w dom, to może to mieć fatalne skutki dla instalacji elektrycznej lub sprzętów AGD, które są podłączone do kontaktu, zdarzają się również przypadki, w których piorun powoduje podpalenie domu.

pomiary oświetlenia poznań
pomiary oświetlenia z El-Fran

Jak to działa?

Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja odgromowa zapewnia 100 procent bezpieczeństwa podczas burzy. Odgromienie domu warto wykonać podczas budowy domu, ponieważ niektóre elementy takie jak uziom fundamentowy trzeba wykonać w trakcie budowy. Warto pamiętać, że prawidłowo wykonana instalacją odgromująca powinna zabezpieczać nie tylko szczyt dachy, ale również całą jego konstrukcję, koniecznie powinna być połączona z innymi wystającymi elementami nad poziom dachu (maszty antenowe, wierzby, nasady kominowe, wywietrzniki).

Systemy odgromowe Poznań składają się z zwodów, przewodów odprowadzających, uziemiających i uziomu. Zwody to linki ze stali ocynkowanej, miedzi lub stali nierdzewnej. Linki te są ułożone na dachy, a ich zadaniem jest odbieranie uderzenia przez piorun. Przewody odprowadzające łączą zwody i przewodami uziemiającymi. przewody koniecznie muszą być minimum dwa w odpowiednich odległościach od siebie i okien. Przewody uziemiające łączą przewody odprowadzające z uziomem. Uziom to metalowe elementy, które znajdują się w gruncie.

Masz pytanie? Zadzwoń!

882 101 009