Panele fotowoltaiczne (PV) pozyskują energię dzięki promieniowaniu słonecznemu. Takie rozwiązanie jest korzystne pod względem finansowym, gdyż redukuje rachunki za prąd. Korzystanie z energii elektrycznej jest możliwe przez cały rok. Pozwala na to system jej magazynowania.
Instalacja PV składa się z:
Fotowoltaika znajduje szerokie zastosowanie, w tym w:
Instalacja PV jest możliwa na zadaszeniach, w tym domów, tarasów i wiat, oraz na gruncie. Ważny jest dobór wysokiej jakości paneli wyprodukowanych przez certyfikowane firmy. Gwarantuje to długotrwałe użytkowanie. Decydując się na panele fotowoltaiczne, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej ekipy montażowej, aby zainstalować urządzenia o odpowiedniej mocy (powinna odpowiadać ilości zużywanej energii) i strukturze (ogniwa mono- lub polikrystaliczne), a także zamontować je tam, gdzie możliwe jest efektywne pozyskiwanie energii.
Instalacja fotowoltaiczna może być zaprojektowana w trzech wariantach:
Dobór technologii wynika z zapotrzebowania energetycznego budynku. Pod uwagę należy wziąć również umiejscowienie instalacji – nierzadko lepszym wyborem, ze względu na mały dach czy jego skomplikowaną budowę, jest lokalizacja na gruncie.
Podczas układania paneli uwagę należy zwrócić na to, by:
Montaż powinien być wykonany w miejscu dobrze oświetlonym za pomocą promieni słonecznych. Najlepszym rozwiązaniem jest południowa orientacja dachu, a także brak obiektów wywołujących zacienienie, takich jak drzewa, słupy czy kominy. Istotna jest ponadto estetyka wykonania.
To atrakcyjne pod względem wizualnym i finansowym rozwiązanie. Umożliwia zadaszenie pojazdów i możliwość wykorzystania energii elektrycznej np. do zasilania domowej stacji ładowania aut elektrycznych. Dostępne są carporty dla 1, 2, 4, 8 oraz więcej samochodów. Wiaty mogą pełnić rolę zadaszenia również w przypadku budynków gospodarczych, w tym drewutni, a także tarasów i altan ogrodowych.
Masz pytanie? Zadzwoń!
882 101 009